Veiksērfs, Ūdenssports

Veiksērfs - kas tas ir un kur Latvijā ar to var braukt

Tagad arī Latvijā ir iespējams braukt ar veiksērfu, taču daudziem ir jautājums - kas tas tāds ir un kur to var pamēģināt.

Kas ir veiksērfs (wakesurf)?

Tas ir sporta veids, kas ir ļoti līdzīgs sērfam. Galvenā atšķirība ir tāda, ka vilni negaidi jūrā, bet gan to veido motorlaiva. Veiksērfa dēļi ir arī izmērā atšķirīgi no tiem sērfa dēļiem, ar kuriem brauc jūrā - veiksērfa dēļi ir mazāki.

Taču tiem ir arī daudz kā kopīga - ar to var braukt pa vilni, mācīties dažādus trikus un arī braukt neturoties pie nekā (izmantojot vilni, lai kustētos uz priekšu).

Kur Latvijā var braukt ar veiksērfu?

Šobrīd ir 2 vietas, kur ir pieejams gan pats veiksērfs, gan motorlaiva, kas spēj izveidot pietiekami lielu vilni, lai brauktu ar veiksērfu.

Wake Up Academy, Spuņciems

Vispopulārākā vieta, kur izmēģināt veiksērfu Latvijā ir Wake Up Academy, kas atrodas Valtera Raga Ostā, Spuņciemā. Braucot ar mašīnu, tas ir aptuveni 30 minūšu brauciens no Rīgas un aptuveni 15 minūšu brauciens no Jūrmalas. Wake Up Academy ir pazīstami ar veikborda un veiksērfa aizsākšanu Latvijā, Latvijas veikborda izlases trenēšanu, un dažādu nometņu un čempionātu rīkošanu (t.sk. Eiropas un Āfrikas čempionātu).

Pieejamie dēļi: gan lieli, gan mazi dēļi, kā arī skim tipa dēļi jau pieredzējušiem braucējiem

Laiva: Super Air Nautique G23

Wake Revolution, Limbaži

Veiksērfa priekus var arī izbaudīt cilvēki, kas dzīvo tālāk par Rīgu un Jūrmalu. Limbažos ir Wake Revolution veikborda klubs un tur arī ir iespējams iemācīties braukt at veiksērfu.

Pieejamie dēļi: parastie dēļi (ne-skim)

Laiva: Malibu

De La Wake, Baltezers

Līdz šim zināmi ar Wake & Chill nometnēm Portugālē un pavisam nesen atgriezušies Latvijā, De La Wake ir atvēruši veiksērfa vietu Baltezerā.

Pieejamie dēļi: gan lieli, gan mazi dēļi, kā arī skim tipa dēļi jau pieredzējušiem braucējiem

Laiva: Super Air Nautique G21

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai braukt ar veiksērfu ir sarežģīti?

Daudziem šķiet, ka izcelties ir vieglāk nekā ar veikbordu. Parasti visi izceļās un nobrauc pirmos metrus jau pirmajā braukšanas reizē.

Cik ilgs ir viens brauciens?

Līdzīgi kā ar veikbordu, veiksērfa braukšanas ilgums ir atkarīgs no paša braucēja. Vidēji sērfošanas ilgums vienam cilvēkam ir starp 10 un 20 minūtēm.